Žáci tříd A, B, C základní školy Rolničky a všech tříd praktické školy vyrazili na začátku června na společný školní pobyt v přírodě do Pluhova Žďáru. Ubytováni jsme byli v rozlehlém areálu Penzionu U Zámku. Program nám již po několikáté pomáhali vytvářet vojáci – dobrovolníci a dobrovolnice z táborské posádky, kteří nás na pobytu také doprovázeli. I tentokrát byl pobyt zaměřen především na sportovní aktivity a turistiku. Žáci si zastříleli z luku i z paintballové pušky, vyzkoušeli jízdu na raftu na rybníce, zasoutěžili mezi sebou i protáhli těla na vycházkách po okolí. Nechyběl samozřejmě ohýnek, opékání buřtů, zpěv „padreho“ s kytarou ani závěrečná diskotéka. Byl to krásně strávený čas, který strašně rychle uběhl. S našimi vojenskými kamarády, kteří nejenže vytvářeli program, ale také nám neustále pomáhali a byli trpělivými i zábavnými společníky, jsme se nakonec loučili jen neradi. Víme ale, že se s nimi zase potkáme při některé z dalších akcí, a možná i za rok na příštím pobytu v přírodě.
Za krásné zážitky děkujeme Jitce a Anetě, Petrovi „Agdymu“, Lukáši – lukostřelci, Lukáši – vodnímu záchranáři, padremu Petrovi a zejména Milanu „Tazimu“ – hlavnímu hybateli naší společné spolupráce.



