V úterý 18. 6. 2024 děti z naší mateřské školy zažily skvělý dobrodružný výlet do Řípce. Výlet začal jízdou vláčkem, po kterém následovala pěší túra přes les a louky. Cestou děti ochutnávaly lesní plody, sbíraly přírodniny, pozorovaly lesní živočichy a užívaly si svačinku na louce u malebného rybníčka.
Po příchodu do Řípce čekala na děti zasloužená odměna. Navštívily dětské hřiště, kde si mohly hrát a dovádět. Koupaly se v bazénu a soutěžily v netradičních disciplínách, které jim přinesly spoustu zábavy. Některé děti si dokonce vyzkoušely vodní tenis a všichni si s nadšením hráli s bublifukem.
K obědu si děti opekly buřtíky na ohni, což bylo pro mnohé zážitkem. Na odpolední svačinku pak měly lahodné palačinky se zmrzlinou a lesním ovocem.
Na zpáteční cestu jsme využily autobus a poté opět vlak. Děti byly plné dojmů a zážitků, které si z výletu do Řípce odnesly. Počasí nám přálo a výlet se vydařil na jedničku. Škoda jen, že sedm dětí chybělo a nemohlo si tak s námi výlet užít.



